14_20230620_202754.jpg

U18 a U13 nám ty zlaté přivezli!!!

Vele úspěšný víkend za námi mají kategorie do 13 a 18 let v rámci Českého baseballového poháru. Obě dvě kategorie zvládly ovládnout celý turnaj a získat tak zlaté medaile! Zatímco U13 bojovali pouze s týmy z Čech, U18 hráli svůj pohár proti týmům z celé ČR.


Třináctky čekaly ve skupině týmy Tempo Praha, Sokol Hluboká a Baseball Plzeň. Největší překážkou k dominantní výhře ve skupině bylo pouze počasí, které přerušilo náš druhý sobotní zápas proti Sokolům. Ten jsme však bez problému dohráli v neděli ráno a tak jsme po výsledcích 9:2, 23:0 a 21:2 postoupili do semifinále z prvního místa.

Tým vedený Ivanem Aubrechtem se tak v semifinále potkal s týmem Miners Kladno a zápas celou dobu vypadal velmi vyrovnaně hlavně díky dobré práci startujících nadhazovačů Vildy Vančury za nás a Jakuba Marečka za Kladno. Po dvou směnách tak svítilo na tabuli skóre 6:3 pro nás. Aby Vilda mohl catcherovat další zápas, musel z kopce dolů a nahradil ho Robin Míka, který za 3,2 směny povolil soupeři pouze jeden doběh, zatímco náš útok konzistentně přidával body. Před dohrávkou zápasu tak vedeme 12:5 a dáváme prostor zápas zavřít mladému Matěji Hříbalovi. Ten svojí roli plní a my vítězíme 13:6.

Ve finále narážíme na Eagles Praha, což jsme tak trochu očekávali. Proto máme připravenou rotaci Loub, Průcha, Puš. Matouš, stejně jako celá naše nadhazovací rotace, začíná dominantně a povoluje soupeři pouze jeden bod, my sázíme hit za hitem a po první směně jdeme do vedení 4:1. Celý zápas se vede v tomto duchu, vidíme homeruny na obě strany, jeden od Matouše, jeden od mladého Orla, outy na všech metách, prostě baseball, který stojí za to vidět. Zápas končí a na tabuli svítí skóre 9:3 pro nás, úkol splněn, vítězíme na ČBP a zajišťujeme si tak přímý postup na Mistrovství republiky!

Krom tedy zaslouženého poháru se můžeme pochlubit i dvěma individuálními cenami, konktrétně Robin Míka si odváží cenu nejlepšího pálkaře turnajeMatouš Loub si dokonce vysloužil MVP! Zvláštní to osud mladého dříče z Chomutova, o kterém ještě před rokem baseballová veřejnost nevěděla vůbec nic. Snad tedy jeho nadhozy rychlostí 113km v hodině ve finále vzbudí pozornost a nastartují jeho už teď jisto jistě parádní kariéru. Jako už tradičně i zde velmi děkujeme rodičům za neusínající podporu a obzvlášť našemu "modrému baletu". 

Skupina na poháru U18 byla o poznání vyrovnanější. Naši junioři nejprve narazili na Sabat Praha, s kterým si dokázali poradit nejtěsnějším rozdílem 6:5. V pátek pak borci dokázali pod světly s přehledem porazit domácí Třebíč Nuclears a taktéž skupinu končí na prvním místě. Oproti U13 však semifinále byla z naší strany jasná dominance. Soupeř v podobě Eagles Praha si na našeho Křejdu (David Křeček) ani neškrtl, za to náš útok pálí hit za hitem, stahuje bod za bodem a tak si odnáší suverénní vítězství 15:1. Jdeme do finále! 

No a s kým se utkat na finále poháru nežli s Draky Brno. Ty mají ready Vojtu Ventrubu a my víme, že tenhle zápas bude mít grády. Stejně tak ale my máme Maxe Lukeše, tohle bude těsné! O tom taktéž svědčí první směna, která končí dřív než začala výsledkem 0:0. Druhá směna však patří nám a my i po krásném 2RBI singlu Maxe Prejdy jdeme do vedení 4:1. Soupeř však postupně bod po bodu stahuje a tak po 5 směnách svítí skóre 5:4, které se však ukázalo jako finální. Ani Max, ani Vojtěch Ventruba a ani closer Jan Lorenc totiž nepovolují již vůbec nic a my tak bereme druhý pohár!.

Pánové, obrovská gratulace na obě fronty a hodně štěstí na MČR!