17_20230725_185432.jpg

Áčko má za sebou veleúspěšný víkend

Postupová matematika byla před tímto víkendem jasná. Dva neúspěchy by prakticky pohřbily naše šance na postup. Jedna výhra by nás držela při životě, dvě výhry znamenají velmi těsné přiblížení k splnění sezónního cíle v podobě postupu do Extraligy. Vele důležitost tohoto víkendu tak dokazuje i návrat do dresu Jakuba Sládka.

Mužský A-tým má za sebou největší a nejtěžší maturitu celého roku, která se odehrála tento víkend před plnou Markétou. V sobotu si až do Prahy našly cestu ostravské Šípy. Tým, který již má prakticky jisté udržení v nejvyšší tuzemské soutěži, však přijel s jasným cílem: nedat nám nic zadarmo. Nakonec i oni by raději příští rok viděly brněnský tým v Extralize namísto dalšího pražského. I proto soupeř startuje s mladým, ale velmi talentovaným odchovancem Frýdku-Místku Honzou Kozlem. Trenér Vančura vědom si důležitosti tohoto zápasu na nic nečeká a posílá na kopec Angela Rodrigueze

Soupeři se v první směně sice daří naplnit všechny mety, tři strike outy v podání Angela však půl směnu zakončují bez bodu. Za to náš útok po ose Morgan, Prejda skóruje dvakrát a my tak vyhráváme první směnu. Skóre 2:0 svítí na tabuli až do čtvrté směny, kdy Arrows snižuji jedním doběhem. Zvrat utkání přichází až v šesté směně, kdy nejprve Jakub Novák posílá pro bod Eddieho, následně pak na dva outy pálí Jáchym Puš krásný dvojbodový double. Soupeři se daří reagovat jedním bodem v sedmé směně na Maxe Lukeše, to se však ukazuje jako poslední změna stavu v tomto zápase a my tak bereme sobotní výhru v poměru 5:2. Ani jeden z closerů, tedy Ondřej "Dělník" Satoria Wesley Roemer totiž nedovolují pálkařům nic.

V neděli přichází zápas prakticky o vše. Poslední zápas ze série čtyř proti Technice Brno. Ta zkouší stejnou zbraň, jako minulý víkend a posílá na kopec jejich Japonskou posilu Soru Sakashitu. My odpovídáme nikým jiným, než legendou nadhazovacího kopce Kotlářky Praha - Honzou "Johnym" Novákem. První hit zápasu vidíme až v druhé směně od Jakuba Sládka. Ten je však až do dohrávky čtvrté směny jediný a tak si Vypich naplněný fanoušky k prasknutí může užívat spíše defenzivní baseball. V dohrávce čtyřky se na pálku staví brněnský Robert "Reggie" Regner a pálí tříbodový homerun. Johny následně zavírá směnu a je vystřídán opět Wesley Roemerem

Pátá směna patří opět nadhazovačům. V šesté směně se Edvinu Satyskymu dvoubodovým singlem daří sundat Sakashitu z kopce a zkorigovat skóre na 3:2. Přichází Brandon Smith. Po třech rychlých strike outech Wese můžeme jít opět do útoku a hned se nám daří naplnit všechny mety pouze s jedním outem. Na to Technika - stejně jako minulý víkend - reaguje Danielem Mrázem, tomu se bohužel daří náš útok zastavit bez bodu. Dohrávka sedmé směny a celá osmá směna patří opět nadhazovačům a tím se dostáváme k našemu poslednímu útoku zápasu. Prohra by pro nás byla velmi zničující a postupové šance by se přiblížily k minimu. Tlak, který by ne jednomu zkušenému hráči zvedl pulz, byl cítit ve vzduchu. Máťa Vlach získává metu zdarma a Jáchym Puš pálí single. Bohužel však přichází dva outy. Matěj s Jáchymem kradou metu a tak se dostáváme do situace druhé a třetí obsazené mety za stavu dvou outů. Jestli někdo má pálkařskou sezónu snů, pak je to jisto jistě Max Prejda. 2 bally, 2 striky, foul ball, ball, plný stav, foul ball.......BANG! Line drive do pravého pole znamená 2 extrémně důležité body pro nás a otočení skóre na 3:4. No a jak trochu odhaluje profilový obrázek tohoto článku, closer zápasu Angel Rodriguez zavírá třemi outy pálkaře Techniky a dostává tak barel vody na hlavu. 

  Tento obrázek by se dal pojmenovat jen jako: "Maxi, úspěch celé sezóny stojí na tobě, ale hlavně nebuď nervózní!"

Naši páni tak nyní stojí už jen malý krůček před branami nejvyšší soutěže. Už v pátek mohou na dálku fandit Arrows Ostrava. Pokud se Šípům podaří porazit Techniku, dají tak postup již jen a pouze do našich rukou. Tímto děkujeme všem fanouškům, kteří si o víkendu našli na Markétu cestu, atmosféra byla naprosto fantastická a jsme rádi, že Vás máme za zády.

#KotlářkaFamily