13_20230614_150648.jpg

U11 končí třetí na Českém baseballovém poháru

Uplynuly víkend jsme vyrazili na ČBP do jedenácti let na nově vybudované hřiště do Pardubic. Tímto i tedy dekujeme za dobře zvládnutou organizaci. Teď už ale k turnaji.

Ve skupině A nás čekal domácí tým Waynes Pardubice, Eagles Praha a SaBaT Praha. V pátečním duelu, kde jsme potřebovali bezpodmínečně vyhrát, byl zapas proti Pardubicím dlouho vyrovnaný zejména díky skvělé práci soupeřících nadhazovačů. V poslední směně jsme ale stáhli celkem 7 doběhů a zápas definitivně rozhodli. I nás podržel zejména nadhoz, kdy si Ríša Chižňak připsal za dvě směny 6xSO (strike out) a dohazující David Banseth za dvě směny další 2xSO. 

Ve druhém zápase proti Eagles Praha jsme se rozhodli vyzkoušet ne tak zkušené nadhazovače a ti rozhodně nezklamali. Dali nám šanci na výhru až do posledního outu, ale i tak bohužel prohráváme 8:12. Dobrou zprávou byla probuzená pálka a celkem 7 úspěšných odpalů z 20 startů v zápase .O postup ze skupiny se tak utkáváme se SaBaTem. Výsledek 12:5. Opět zlepšená pálka - tentokrát 9/22 a kvalitní nadhoz. To nás dokonce posouvá na první místo ve skupině!


Semifinále proti Rytířům Trutnov nám bohužel nevyšlo. Po velmi dobrém začátku a v bouřlivé atmosféře se soupeři podařila jedna velká směna, kterou se nám povedlo zastavit až po 10 bodech. Prohra 2:10, ale velmi cenná lekce pro naše hráče. Poznali jsme naplno, jak důležitá je v baseballu i psychická stránka. Abychom to vyjádřili v číslech: 95/5. Baseball je složen z 95 procent fyzickou stránkou a 5 procent mentální. Těch 5 procent ale ovládá těch fyzických 95. Nam těch 5 procent chybělo. O dvě hodiny později nastupujeme k zápasu o bronz znovu proti Eagles. Dominance z naší strany a výsledek 14:4. David Banseth odházel complete game (5 IP, 2 ER, 1BB, 8K) a to všechno na méně než 80 nadhozů. Tímto výkonem si vysloužil cenu za NEJLEPŠÍHO NADHAZOVAČE TURNAJE a za nás naprosto zaslouženě. Výborná pálka a velmi slušná obrana nás tedy nakonec dovedla k bronzu.

Opět velmi kvalitní turnaj s vítěznou tečkou na závěr, kterou si kluci zasloužili. To nejcennějši pro nás ale je, že se kluci po těžkém semifinále nevzdali a bojovali naplno. Ukázali tak charakter a za to před nimi s celým trenérským týmem smekáme. Děkujeme taktéž rodičům za obrovskou podporu. Ne nadarmo jim interně říkáme "náš desátý hráč".