16_20230717_161631.jpg

A-tým bojuje nadále o postup do Extraligy

Áčko se přesunulo do nejtěžší části letošního ročníku. Zatímco jsme na začátku Nadstavby potkávali spíše týmy z první ligy, tak tento víkend nás čekala první extraligová maturita v podobě Techniky Brno. Velmi těžké tři zápasy, ze kterých si odnášíme jednu výhru, která však znamená, že postupové naděje stále žijí.

V prvním zápase se naši trenéři rozhodli vsadit na jistotu a tak na kopci začal z naší strany Johny Novák, Dva strike outy a jeden ground out na třetí metu ukázaly dominanci tohoto nadhazovače. Zato náš útok se do hostujícího Thode Parkera zakousl pořádně. Vše odstartoval Matěj Vlach singlem do pravého pole, David Křeček byl trefen, Edwin Satisky se blýskl singlem do levého pole a následně Wesley Roemer odpálil double, kterým stáhl dva body. Třetí naše RBI v této směně si připsal Max Prejda. Druhá směna nepřinesla nic zajímavého, ve třetí se povedlo oběma týmům dvakrát skórovat. Ve čtvrté směně následně proběhla výměna nadhazovačů na obou stranách. Zatímco však náš střídající Wesley dokázal útok Techniky zastavit bez bodu, hostující Kraut tak úspěšný nebyl a my přidali další 3 body. S pohodlným náskokem jsme pak postupně navyšovali skóre. Technika zahrozila v sedmé směně comebackem, kdy se brněnským hráčům podařilo získat 4 doběhy. Veškeré další úsilí však zavírá trajektorie Puš, Morgan, Satisky dvoj outem. Když pak v 8 směně se daří našim borcům přidat další 3 body, zápas je rozhodnut a my bereme první vítězství v poměru 15:6.

Začátek druhé zápasu byl mnohem více v dikci startujících nadhazovačů. Náš Rodriguez stejně jakožto brněnský Matěj Brabec drží útoky na uzdě a tak po 5 směnách svítí na tabuli skóre 2:1. Zlom utkání přichází v šesté směně. Soupeř si začíná na Angela sedat a tak ho za stavu 3:1 a plné mety nahrazuje Max Lukeš. Kuba Mánek na plný stav trefuje dobře odpal a posílá singlem domů další tři hráče Techniky. Technika v dohrávce sundává Brabce a na kopec přichází legenda Techniky Brno Daniel Mráz, který se v jeho 36 letech opět dostal do národního týmu ČR. Ten ukazuje dvě směny absolutní dominanci. V osmé směně za stavu 6:1 dochází Maxovi síly a po sérii 5 met zdarma a dvoumetového odpalu soupeř přidává další 3 body. Dohrávku osmé směny začíná singlem Jáchym Puš, David Křeček dostává metu zdarma a následně přichází Max Prejda s jeho 3 bodovou bombou a vrací nám tak naději na comeback. Tu stále drží i Vojta Vlach, který v deváté směně povoluje soupeři pouze jeden hit. Za stavu 9:4 je však bohužel stejně dominantní i closer soupeře Brandon Smith a Technika tak srovnává skóre zápasů na 1:1.

Je tedy srovnáno a o vítězi série tedy rozhodně až nedělní zápas. My máme připravenou mladou rotaci v podobě Ondřej Novák, Vít Hrdlička a David Křeček. I když Ondrovi začátek nevychází nejlépe, tak Vítek svého spoluhráče podrží a soupeř odchází z první směny pouze se dvěma body. Technika si na nás schovala své japonské želízko v ohni se jménem Sora Sakashita, který se k Technice připojil až do nadstavby. Navíc do tohoto zápasu měl pouze dva starty a tak nevíme, co můžeme očekávat. Bohužel Sakashita přijel evidentně ve velmi dobré formě a našemu útoku povoluje pouze 2 hity za 7 směn. Vítek však taktéž drží soupeře a tak do 8 směny je skóre zápasu stále 2:0. Střídající Brandon Smith našemu útoku taktéž nepovoluje ani odpal. V dohrávce osmičky však soupeř střílí dva homeruny (Brandon Smith, Peter Saldana) a protože první jmenovaný zavírá devátou směnu, třetí utkání končí výsledkem 5:0.

Velký pozitivem tak zůstává fakt, že jsme jakožto první 1.ligový klub dokázali urvat vítězství proti extraligovému. Šance na postup se tímto víkendem sice snižují, ale ani zdaleka nejsou nereálné. Již příští víkend nás v sobotu čeká doma těžký zápas proti Arrows Ostrava. Startuje se jako obvykle ve 13:00 a my budeme potřebovat vaší podporu více než kdy dříve! Stejně velkou podporu pak budeme potřebovat i v neděli ve stejný čas, kdy doma naposled vyzveme Techniku. Buďte u toho s námi a pojďme společně dotáhnout naše kluky do vysněného cíle v podobě Extraligy!

#TogetherWeStand #RoadToExtraleague #KotlarkaFamily