12_20230605_144218.jpg

Áčko po dvou víkendech v Nadstavbě neporaženo

Sezóna A-týmu se pomalu přesunula do stěžejní fáze a to konkrétně do Nadstavby o Extraligu. Zde se rozhodne, zdali letošní sezóna byla, či nebyla úspěšná. Naši borci do nadstavby však naskočili absolutně bez respektu a po dvou hracích víkendech nám v tabulce svítí parádní bilance 5:0.

Olympia Blansko : Kotlářka Praha 1 : 5
Naším prvním soupeřem v Nadstavbě byla Olympia Blansko, která skončila v základní části na třetím místě. Trenér Vančura ve spolupráci s pitching coachem Novákem se tak rozhodli na nic nečekat a poslat na kopec Wesley Roemera, který za 7 směn nepovolil soupeři ani jeden doběh, ba naopak si tento zkušený nadhazovač připsal 10x SO! Naopak náš útok dokázal po ose Vlach Matěj, Křeček, Komorous David získat hned v první směně dva doběhy. Ve třetí směně pak doběhl Ben Morgan, to však bylo na dlouhou dobu bodově vše. Další změna skóre přišla až v sedmé směně, kdy pro naše dva další body doběhla dvojice Matuška, Bílek. Soupeř už zvládl v deváté směně na střídajícího Vítka Hrdličku pouze korigovat skóre na konečných 5:1 v náš prospěch.

Kotlářka Praha : Olympia Blansko 17 : 4
Taktéž druhý zápas začal náš starting pitcher Max Lukeš ve velkém stylu. 4 směny a žádný doběh bylo přesně to, co náš tým na začátek zápasu potřeboval a my se tak mohli soustředit na útok. Ten vyšel taktéž parádně a tak po prvním inningu svítilo na tabuli skóre 5:0. Zatímco naši borci postupně přidávali další doběhy, soupeř se dokázal prosadit na střídajícího Vojtu Vlacha až v šesté směně. To už však bylo skóre zápasu 13:3. Áčko si pak dokázalo pohlídat rozdíl 4 doběhy v sedmé směně a když Blansko dokázalo odpovědět pouze jedním bodem na Davida Křečka, bylo rozhodnuto: mercy rule po sedmé směně a výsledek 17:4. 

Kotlářka Praha : Olympia Blansko 12:2
Poslední zápas s Olympií nás čekal v neděli na domácím hřišti. Startující Jeroným Hanuška opět začal zápas velmi dominantně, stejnou dominanci na pálce však ukázal i David Křeček, který dvoubodovým homerunem otevřel stav utkání. Když ve třetí směně dokázal soupeř dvakrát doběhnout, tak to vypadalo, že by poslední zápas série mohl být ještě velmi vyrovnaný. S tím se ale rozhodl absolutně nesouhlasit náš bullpen v podobě Ondry Nováka a Maxe Prejdy. Ti dohromady povolili soupeři pouze jeden jediný hit. Za to my jsme konzistentně přidávaly další body a tak stres pomalu opadával. V dohrávce sedmé směny to však vypadalo, že bychom za stavu 9:2 mohly vidět všech 9 směn. Kdo však určitě chtěl ukončit zápas předčasně byl Ben Morgan, který tříbodovou walk off ránou zápas ukončil s výsledkem 12:2.

Skokani Olomouc : Kotlářka Praha 0:5
Minulý víkend nás čekal opět výjezd, tentokrát však až do Olomouce. Kdo by čekal, že zápas dvou - v této sezóně - prvoligových klubů odstartuje reprezentační dvojice Martin Schneider za Skokany a Jan "Johny" Novák za naše kluky. Začátek vyšel lépe Johnymu, který za dvě odházené směny povolil pouze jeden hit, za to náš začátek line upu po ose Borgan - Vlach Matěj skóroval v první směně hned dvakrát! Zatímco se našemu bullpenu v podobě Vítka Hrdličky a Wesley Roemera povedlo udržet Olomouc celý zápas bez bodu a připsat si tak (i s Johnym) kombinovaný shutout, my jsme dokázali přidat ještě tři body, (2 rbi si připsal Kuba Novák) a urvat vítězství 5:0. 

Skokani Olomouc : Kotlářka Praha 1:18
Zatímco předešlému zápasu dominovali hlavně nadhazovači, tak v tomto zápase úřadoval hlavně útok. V zápase padlo celkem 26 hitů, z toho 22 z naší strany. Naše nadhazovací rotace v podobě Hanuška, Vlach Vojtěch, Lukeš a Novák Ondřej povolila soupeři pouze jeden bod. Za to útok hned od začátku přidával body, až byl nakonec zápas nakonec ukončen pro mercy rule v sedmé směně a my brali tak pátou výhru v řadě. Zajímavostí zápasu bylo, že se našemu Jakubu Novákovi povedlo odpálit takzvaný inside the park homerun (neboli oběhový homerun) v sedmé směně, kterým stáhl celkem 3 body.


Naši borci si tak nyní mohou zaslouženě odpočinout, jelikož další zápas nás čeká až 1.7.2023, kdy na domácím hřišti vyzveme Blesk Jablonec.

#RoadToExtraleague

Photo: Pavel Prejda